Zastosowanie stymulatorów tkankowych umożliwia spowolnienie procesu starzenia, zwiększenie poziomu nawilżenia skóry oraz stymulację produkcji kolagenu i elastyny.
Na czym polega zabieg?
Stymulator wprowadza się za pomocą iniekcji. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ale dla Twojego komfortu możemy zastosować maść przeciwbólową.
Zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni. Dobroczynne działanie stymulatorów tkankowych będzie się utrzymywać przez około rok. Aby podtrzymać efekty, po sześciu miesiącach można zabieg powtórzyć.
Dla kogo jest zabieg?
Zabieg z wykorzystaniem stymulatora tkankowego polecamy w szczególności w ramach profilaktyki anti-aging, a także w przypadku osób, które posiadają skórę:
Efekty zabiegu:
Niska inwazyjność zabiegu idzie w parze ze znakomitymi rezultatami. Wiązanie wody przez wykorzystywane preparaty daje piękny efekt nawilżenia skóry, a powstający kolagen i elastyna skutkują subtelnym uniesieniem tkanek.
Karolina Linowska, Kosmetolog
Klinika Anti-Aging INVICTA
Warto pamiętać o tym, że każdy zabieg, w czasie którego narusza się ciągłość skóry (wykonywanie nakłuć) niesie ze sobą możliwość wystąpienia takich efektów ubocznych, jak: krwiaki, siniaki, zaczerwienienia, czy swędzenie. Jest to całkowicie normalna reakcja skóry.
Przeciwwskazaniem do zabiegu ze stymulatorem tkankowym mogą być: choroby krwi, ostre i przewlekłe stany zapalne, alergia skórna, aktywne choroby nowotworowe, ciąża, laktacja, choroby autoimmunologiczne, porfiria, leczenie antykoagulantami.
Aplikacja kwasu hialuronowego bądź innych wypełniaczy może przynieść podobne efekty.
Na chwilę po samym zabiegu będą na skórze widoczne naddatki, czyli tzw. bąbelki, które są depozytami preparatu w skórze. Po maksymalnie dwóch dniach nie będzie po nich śladu, a większość wchłonie się po kilku godzinach.
Zaczerwienienie, opuchlizna i obrzęk – to efekt uboczny, który może wystąpić po każdym zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Zazwyczaj zanikają w ciągu kilku lub kilkunastu godzin po wykonaniu zabiegu. Jeśli pojawią się niewielkie siniaki, to również staną się niewidoczne najpóźniej po kilku dniach.
Biostymulator podaje się w technice bolusowej – punktowej, w tzw. punkty bioestetyczne w środkową i dolną część twarzy. Osoby wrażliwe na ból mogą być znieczulone specjalnym kremem. Podczas zabiegu odczuwane jest lekkie szczypanie i rozpieranie.
Zaleca się raz na pół roku wykonywanie zabiegów przypominających. Pozwolą one na długotrwałe podtrzymanie efektów.
INFOLINIA
(58) 58 58 805
pn-pt: 8.00 – 20.00
sobota 8.00 – 15.00
Klinika Anti-Aging INVICTA
ul. Rajska 10, Gdańsk
(C.H. Madison, III piętro)