Jak dbać o paznokcie, które wymagają szczególnej opieki? Pedicure podologiczny doskonale sprawdza się u osób z takimi problemami, jak grzybica paznokci, wrastające paznokcie, odciski, modzele, zrogowacenia itd. Jest to również bardzo skuteczny sposób na profilaktykę i utrzymanie swoich paznokci w zdrowiu.
Na czym polega zabieg?
W pierwszej kolejności podolog ogląda stopy i weryfikuje problem. Następnie najczęściej przeprowadzane jest skrócenie i opracowanie paznokci, skórek oraz wałów okołopaznokciowych. Jeśli istnieje taka potrzeba, specjalista usuwa nadmiar zrogowaceń przy użyciu skalpela lub dłutka oraz zastosowaniu specjalistycznych preparatów pielęgnacyjnych. Pedicure podologiczny, w odróżnieniu od klasycznego, wykonywany jest bez moczenia stóp w wodzie.
Dla kogo jest zabieg?
Pedicure podologiczny zaleca się każdemu, kto zmaga się z modzelami, odciskami, zrogowaciałym naskórkiem, pękającymi piętami, zgrubiałymi paznokciami, a także dyskomfortem lub bólem w obrębie palców. Jeśli nie ma przeciwskazań zdrowotnych, jest możliwość rozszerzenia zabiegu o pomalowanie płytek paznokciowych zwykłym lub hybrydowym lakierem.
Efekty zabiegu
Aleksandra Strzelecka, Podolog
Główna i najważniejsza różnica polega na tym, że pedicure podologiczny może zostać przeprowadzony wyłącznie przez podologa, podczas gdy pedicure kosmetyczny może wykonać również kosmetolog.
Zabieg może potrwać około 60 minut – w zależności od tego, jak zaawansowany i rozległy jest problem. Pierwsza wizyta zazwyczaj trwa nieco dłużej, jeżeli jednak pedicure podologiczny wykonywany jest regularnie, zrogowacenia będą bardzo niewielkie, a usunięcie ich zajmie znacznie mniej czasu, co przełoży się na finalną długość trwania całego zabiegu.
Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Skóra stóp będzie zdecydowanie gładsza, zaś wszelkie szpecące ją zmiany (odciski, modzele, zgrubienia) zostaną usunięte. Pedicure podologiczny można potraktować jako pojedynczy zabieg, np. przed wyjazdem na wakacje lub ważną uroczystością, gdy planujemy założyć odkryte obuwie.
Efekty pedicure podologicznego można zdecydowanie przedłużyć – wystarczy wykonywać zabieg regularnie. Wystarczy odwiedzić podologa raz na kilka tygodni. Częstotliwość warto indywidualnie ustalić ze specjalistą, który dopasuje ją do naszych potrzeb.
Kluczową korzyścią pedicure podologicznego jest efektywna dbałość o zdrowie i piękny wygląd stóp, a także zapobieganie powstawaniu problemów wywołujących dyskomfort i ból (np. wrastający paznokieć).
Pedicure podologiczny nie boli. Zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem wyłącznie profesjonalnego sprzętu, przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Jego odczuwalność jest bardzo niewielka – wyjątek mogą stanowić osoby bardzo wrażliwe na jakikolwiek dotyk w obrębie stóp. Ewentualny dyskomfort może pojawić się również w przypadku większych uszkodzeń naskórka.
INFOLINIA
(58) 58 58 805
pn-pt: 8.00 – 20.00
sobota 8.00 – 15.00
Klinika Anti-Aging INVICTA
ul. Rajska 10, Gdańsk
(C.H. Madison, III piętro)