Trądzik w różnych swoich odmianach może stanowić dla dotkniętej nim osoby źródło kompleksów, powód do obniżonej samooceny i niepewności w kontaktach międzyludzkich, a także wywoływać poczucie dyskomfortu. Pozbycie się objawów trądziku nierzadko należy do bardzo trudnych zadań, szczególnie przy zastosowaniu domowych sposobów, czy dostępnych w drogeriach preparatów. Z myślą o osobach, którym zależy na skutecznej poprawie stanu skóry, opracowano zabieg Acnelan. Z jakich składników składają się preparaty używane podczas tej kuracji? Co sprawia, że jest ona jedną z najskuteczniejszych na rynku? Czy każda osoba zmagająca się z trądzikiem może się poddać zabiegowi Acnelan?
Acnelan – co to za zabieg?
Leczenie trądziku powinno odbywać się pod kontrolą lekarza dermatologa, choćby z tego powodu, że kluczowym w powodzeniu terapii jest postawienie diagnozy dotyczącej podłoża występowania tego schorzenia. Trądzik ma bowiem wiele odmian, do których należą między innymi trądzik młodzieńczy zwany inaczej pospolitym, trądzik hormonalny, trądzik posterydowy, torbielowaty, a nawet zawodowy. Większość dostępnych na rynku drogeryjnym preparatów przeciwtrądzikowych działa w bardzo wąskim spektrum, przez co zazwyczaj oprócz niwelowania zmian trądzikowych dodatkowo istotnie przesusza całą skórę, która w ramach naturalnej reakcji obronnej wydziela więcej sebum przyczyniającego się do powstawania kolejnych zmian. Preparaty takie działają zatem doraźnie, ale bynajmniej nie leczą skóry trądzikowej i nie zapobiegają pojawianiu się następnych wyprysków.
Zabieg Acnelan to natomiast kompleksowa kuracja dermatologiczna o działaniu przeciwtrądzikowym. Co najważniejsze, Acnelan leczy zmiany trądzikowe bez względu na stopień ich zaawansowania, morfologię, czy podłoże występowania. Dodatkowo zabieg wykazuje działanie przeciwzapalne przynosząc ukojenie zmienionej chorobowo skórze. Kompleksowość kuracji polega także na niwelowaniu przebarwień potrądzikowych oraz blizn, które często pozostają jako konsekwencje zaawansowanych zmian. Zabieg Acnelan nazywany jest “kuracją ostatniej szansy” dla pacjentów, w przypadku których inne zastosowane metody walki z trądzikiem okazały się nieskuteczne. Niezwykle ważnym jest także fakt, że Acnelan zapobiega nawrotom choroby i powstawaniu nowych stanów zapalnych.
Skład preparatu Acnelan, czyli co decyduje o jego skuteczności?
Skuteczność zabiegu Acnelan wynika przede wszystkim z innowacyjnego połączenia czynników aktywnych oddziaływujących na wszystkie aspekty związane z powstawaniem zmian trądzikowych. Substancje te tworzą opatentowany kompleks m.acne complex. Do czynników aktywnych wykorzystywanych w trakcie kuracji Acnelan należą takie substancje, jak:
- kwas salicylowy – to jedyny kwas BHA (beta-hydroksykwas) mający zastosowanie w kosmetyce. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Ze względu na właściwości oczyszczające pory, redukujące zaskórniki i łojotok, kwas salicylowy często stosowany jest w kuracjach dla skóry tłustej i trądzikowej. Wyższe stężenia tej substancji wykorzystuje się w zabiegach profesjonalnych celem wywołania efektu złuszczania naskórka;
- kwas szikimowy – nazwa kwasu szikimowego pochodzi od anyżku gwiaździstego (japońska nazwa to Shikimi), w którym kwas ten naturalnie występuje. Ta substancja aktywna należy do kwasów AHA i posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce. Do właściwości kwasu szikimowego należy działanie przeciwzapalne, sebostatyczne, niwelujące zaskórniki, antyoksydacyjne i rozjaśniające przebarwienia. W zależności od stężenia kwas szikimowy może być stosowany zarówno do nawilżania skóry suchej czy naczyniowej, jak również do złuszczania cery trądzikowej;
- kwas migdałowy – jest organicznym związkiem chemicznym należącym do kwasów AHA. Kwas ten jest jedną z najczęściej wykorzystywanych substancji w kosmetyce, wykazującą działanie złuszczające. Oprócz tego kwas migdałowy działa przeciwstarzeniowo, przeciwtrądzikowo, rozjaśniająco na przebarwienia, a także nawilżająco. Jest to substancja łagodna, ale niezwykle skuteczna (działa silniej niż na przykład kwas glikolowy);
- sodium lepargilate – substancja aktywna wykazująca działanie keratolityczne (rozpuszczające zrogowaciałą warstwę naskórka), bakteriostatyczne oraz bakteriobójcze.
Za skutecznością zabiegu Acnelan stoi zatem połączenie substancji aktywnych, które działają antyseptycznie, przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Dodatkowo redukują ilość i wielkość zaskórników, oczyszczają pory, złuszczają martwy naskórek i rozjaśniają przebarwienia.
Umów wizytę
Zarezerwuj wizytę już dziś!
Oddzwonimy, by ustalić wygodny dla Ciebie termin
Skontaktuj się z namiAcnelan – jak przebiega zabieg?
Kluczowym elementem terapii Acnelan jest szczegółowa konsultacja oraz mikroskopowe badanie skóry pacjenta. W trakcie konsultacji konieczne jest omówienie dotychczasowych metod leczenia i przedłożenie przez pacjenta stosowanych przez niego preparatów. Trzeba pamiętać, że niektóre z lekarstw (np. Izotec) mogą stanowić przeciwwskazanie do zakwalifikowania pacjenta do zabiegu Acnelan. Bardzo ważne są także tygodnie poprzedzające zabieg. Zaleca się wówczas, aby pacjent:
- nie poddawał się zabiegom mikrodermabrazji, dermabrazji czy innym zabiegom złuszczającym naskórek na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem docelowym;
- na 5 dni przed zabiegiem nie stosował na swojej twarzy i ciele żadnych procedur z wykorzystaniem substancji drażniących (depilacja, koloryzacja włosów, a w przypadku mężczyzn golenie na 24 godziny przed zabiegiem);
- przed zabiegiem Acnelan nie może korzystać także z solarium i chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych.
Sam zabieg Acnelan składa się z dwóch uzupełniających się etapów:
- pierwszy etap wykonywany w gabinecie kosmetologicznym i składa się średnio z 3 do 6 serii w odstępach od 10 do 21 dni. W trakcie tych zabiegów kosmetolog nakłada pacjentowi specjalną maskę, która w połączeniu z kompleksem silnie działających substancji ma za zadanie zwalczać zmiany trądzikowe oraz ich przyczyny;
- drugi etap polega na domowej pielęgnacji według ścisłych wskazówek kosmetologa. w trakcie tego etapu pacjent aplikuje na skórę krem Acne One, którego skład opiera się na wspomnianym wcześniej m.acne complex. Dodatkowo krem zawiera substancje o działaniu sebostatycznym, keratolitycznym i przeciwbakteryjnym. Ten etap zabiegu pozwala uzupełnić i wzmocnić pierwszy krok zabiegu.
Zabieg Acnelan jest bezbolesny, a etap wykonywany w gabinecie kosmetologicznym trwa około 45 minut. Zaraz po zabiegu skóra pacjenta będzie silnie zaczerwieniona, a także będzie podlegała intensywnemu złuszczaniu. Z uwagi na te aspekty rekonwalescencja może potrwać kilka dni i należy to wziąć pod uwagę planując poddanie się zabiegowi. Kuracja Acnelan musi podlegać stałej, specjalistycznej kontroli. W trakcie przerw pomiędzy kolejnymi seriami zabiegów pacjent powinien zgłaszać się na wizyty monitorujące stan jego skóry i postępy w leczeniu.
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu Acnelan
Trądzik to schorzenie, które często opornie poddaje się terapiom, szczególnie tym nieskonsultowanym ze specjalistami. Działanie ogólnodostępnych preparatów stosowanych dodatkowo w nieodpowiedni sposób, nie tylko nie wyleczy skutecznie trądziku, ale może nawet pogorszyć stan cery. Istnieje także wiele profesjonalnych terapii, które nie przynoszą pacjentom borykającym się z trądzikiem oczekiwanych rezultatów. Acnelan nazywany jest zabiegiem ostatniej szansy właśnie dla tych osób, którym inne środki i kuracje nie pomogły, bądź nie zapobiegły nawrotom trądziku. Wskazaniem do wykonania zabiegu są liczne stany zapalne i grudkowe skóry bez względu na podłoże ich występowania. Kwalifikacja do kuracji Acnelan następuje po uprzednim mikroskopowym zbadaniu zmian. Zważywszy na zestaw substancji aktywnych aplikowanych na skórę podczas zabiegu, istnieją także pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich:
- alergia lub stwierdzona nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu;
- nietolerancja salicylanów;
- ciąża i karmienie piersią;
- zewnętrzna lub wewnętrzna terapia retinoidami (np. Izotec);
- aktywne zakażania i inne stany chorobowe skóry;
- terapia w chorobach nowotworowych (radioterapia);
- choroby autoimmunologiczne;
- otwarte rany i otarcia naskórka;
- zabiegi chirurgiczne przebyte w niedalekiej przeszłości;
- tendencje do powstawania blizn hipertroficznych;
- makijaż permanentny lub tatuaż w miejscu zabiegu.
Acnelan – postępowanie po zabiegu
Zabieg Acnelan jest jedną z najskuteczniejszych dostępnych na rynku kuracji antytrądzikowych. Skuteczność terapii oparta jest o innowacyjny kompleks składników aktywnych działających w obszarze patogenezy trądziku. Substancje te działają intensywnie na skórę, dlatego też kuracja musi być prowadzona pod kontrolą specjalisty, a postępowanie po zabiegu musi przebiegać według jego zaleceń. Na wstępie trzeba wspomnieć, że skóra w trakcie terapii Acnelan staje się nadwrażliwa na promieniowanie słoneczne i przez cały okres kuracji trzeba stosować krem z filtrem o podwyższonej niż na co dzień ochronie SPF. Z tych względów zabieg Acnelan powinno się wykonywać w okresie od jesieni do wiosny, kiedy promieniowanie UV jest mniej intensywne.
Przez dwa dni po poddaniu się zabiegowi konieczne jest unikanie sauny, basenu, solarium, ekspozycji na naturalne promienie słoneczne oraz źródła ciepła. Przez okres dwóch tygodni zabronione jest także depilowanie miejsc poddawanych aplikacji substancji aktywnych, a z zabiegami ingerującymi w naskórek (np. makijaż permanentny czy tatuaż) najlepiej wstrzymać się minimum 2 tygodnie. Zważywszy na silne zaczerwienienie i łuszczenie się skóry, na rekonwalescencję w ramach kuracji warto zaplanować sobie czas, w którym możliwe będzie ograniczenie przebywania poza miejscem zamieszkania. Dyskomfort ten będzie jednak zdecydowanie niewielkim wyrzeczeniem w stosunku do efektów, jakich można oczekiwać po zabiegu Acnelan.